رقابت دو صحرانوردی کشور با معرفی نفرات برتر در سمنان خاتمه یافت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

علی‌اصغر نصیری گرجی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه رقابت دو صحرا نوردی کشور در سمنان با معرفی نفرات برتر خاتمه یافت، ابراز داشت: در این دوره از مسابقات در محل پارک سوگان سمنان ۵۳ دونده از ۱۷ استان سراسر کشور شرکت کردند.

وی بابیان اینکه این مسابقات در سه رده سنی جوانان، بزرگ‌سالان و پیشکسوتان برگزارشده است، افزود: در رده سنی جوانان به طول هشت کیلومتر محمدمهدی سلطان‌زاده دونده سمنانی مدال طلا را تصاحب کرد و شرکت‌کنندگان امیرحسین صوری ورزشکار گیلانی و امین جباری مطلق از آذربایجان شرقی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را از آن خود کردند.

رئیس هیئت دوومیدانی استان سمنان بابیان اینکه نوید سلیمی پور در رده سنی بزرگ‌سالان به مدال طلا دست‌یافت، ابراز داشت: پژمان کرزه ای از همدان و حسین شیرقوی از آذربایجان شرقی در جایگاه دوم و سوم بزرگ‌سالان ایستادند.

نصیری گرجی بابیان اینکه پیشکسوتان ۱۴ کیلومتر مسیر را دویدند، تصریح کرد: رقابت در رده سنی پیشکسوتان ۳۵-۴۰ سال با طلای فرامرز فرجی از تهران ادامه پیدا کرد و درنهایت در این رده سید مهدی تراهی دوم از گیلان دوم شد.

وی در رده ۴۰ تا ۴۵ سال از سید هاشم حسینی مازندران توانست به خط پایان مسابقات برسد، افزود: در رده سنی ۴۵ تا ۵۰ سال احمد بیرانوند لرستان اول، هادی رمضان نرگسی از گیلان و غیرت علی نوروزی از تهران دوم و سوم شدند.

رئیس هیئت دوومیدانی استان سمنان بابیان اینکه در رده سنی ۵۰ تا ۵۵ سال سید رمضان میر صادقی مازندران به خط پایان رسید، ابراز داشت: توکل رحیمی از سمنان و بهرام کریمیان مازندران به ترتیب دوم و سوم این رده را تصاحب کردند.

نصیری گرجی بابیان اینکه رده سنی ۵۵ تا ۶۰ سال عمار سارچه و فیض‌الله دلدار از گلستان رده اول و دوم را کسب کردند و داریوش پور کریم‌خانی تهران به مقام سوم رسید، تصریح کرد: در رده سنی ۶۰ تا ۶۵ سال محمد سعید مجیدی از کردستان، داوود صیاد سروری از گیلان و عبدالله محمودی از تهران به ترتیب اول تا سوم این رقابت‌ها شدند.

وی افزود: در رده سنی ۶۵ تا ۷۰ سال نیز محمدرضا علیخانی از الیگودرز لرستان توانست از خط پایان عبور کند

به گزارش خبرنگار مهر، این رقابت‌ها یادبود مرحوم مصطفی حسن‌آبادی بود که در آن دبیر فدراسیون نیز به همراه شرکت‌کنندگان این مسافت ۱۴ کیلومتر را طی کرد.