قیمت کالاهای اساسی در کردستان گران‌تر از سایر استان‌های کشور نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حسین فیروزی شامگاه چهارشنبه در جمع رؤسای اتحادیه‌های اصناف شهرستان سنندج با بیان اینکه قیمت کالاهای اساسی در کردستان گران‌تر از سایر استان‌های کشور نیست، اظهار داشت: گرانی در کل بازار کشور وجود دارد اما اینکه عده‌ای کردستان را گران‌ترین استان کشور معرفی کنند موجب می‌شود خریدها از داخل استان کم شود که این امر موجب خروج سرمایه از استان شده و در این شرایط تمام اصناف، مردم و در کل حلقه‌های تولید تا توزیع متضرر می‌شوند.

وی ادامه این موضوع را موجب کوچک شدن اقتصاد عنوان کرد و افزود: این اخبار بی اعتمادی‌های فراوانی نسبت به اصناف ایجاد می‌کند و علاوه بر آن بازیابی اعتبار بازاریان کار ساده ای نخواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از بازاریان خواست در مقابل چنین اخباری از حیثیت خود دفاع کنند و نگذارند اعتماد مردم به آنها صلب شود.

فیروزی نبود تأمین کننده عمده در استان را عیب بازار کردستان دانست و ادامه داد: تأمین کالا به صورت انبوه و کاهش حاشیه سود موجب می‌شود کالا با قیمت منصفانه‌تر به دست مردم برسد.

وی در ادامه به طرح انتظارات از بازار پرداخت و یادآور شد: اول اینکه مردم از بازار انتظار انصاف بیشتر دارند و می‌گویند با توجه به بیکاری و درآمد کم مردم اگر مراقب نباشید سفره مردم کوچک‌تر می‌شود و اگر نتوانیم مایحتاج مردم را به موقع و با قیمت مناسب تأمین کنیم در حق آنها کوتاهی کرده ایم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان دومین انتظار را انتظار دولت از بازار عنوان کرد و بیان کرد: در شرایط فعلی که آمریکا تمام قوانین و مقررات بین المللی را زیر پا گذاشته و کشور ما را تحریم کرده دولت از بازار انتظار دارد در کنار مردم قرار گیرند تا مردم بتوانند مقاومت کنند.

فیروزی از تحریم به عنوان تروریسم اقتصادی نام برد که زندگی ملت‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و گفت: ملتی که کمرش در برابر اقتصاد خم شود، توان مقابله نخواهد داشت.

وی سومین انتظار را انتظار بازاریان از بازاریان اعلام کرد و اظهار داشت: در هر صنف هر کدام از بازاریان باید از همکار خود بخواهد که انصاف را رعایت کند و پیش از نظارت و دخالت دستگاه‌های ناظر، اصناف بر کار خود نظارت کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در پایان از بازاریان خواست با برخوردهای مناسب و اقدامات تبلیغی خود از جمله درج قیمت بر روی اجناس، به مردم آرامش دهند.